Tauragės r. Skaudvilės gimnazija

Tauragės r. Skaudvilės gimnazija
Atnaujinta: 2024-05-15

Skaudvilės gimnazijoje vyko teatro terapijos užsėmimai, kuriuos organizuoja Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Užsiėmimus vedė Laura Šakurskytė-Žilinskienė. Dalyvavo 3a, 3b, 4 ir 6b klasės mokiniai. Užsiėmimų tema - „Pasitikiu savimi ir moku reikšti savo jausmus“. Mokiniai mokėsi priimti supantį pasaulį ir veikti jame be baimių, būti drąsiais, kūrybiškais, gebėti laisvai improvizuoti. Vaidmenų žaidimo metodo pagalba mokiniai tapo savo problemų herojais, mokėsi atkurti problemines situacijas, į jas įsijausti ir jas įveikti. Vaikai kūrė ir išgyveno įvairias gyvenimiškas situacijas, mokėsi pasitikėti savimi, būti tolerantiškais. Daug dėmesio buvo skiriama vaikų vaizduotės ugdymui. 


Burnos sveikata yra neatsiejama nuo individualių asmens higienos įgūdžių. Nevalant ir negydant dantų gali sutrikti normali vaiko raida ir kramtymo funkcijos, gali atsirasti ortodontinių anomalijų ar tam tikrų psichologinių, socialinio bendravimo problemų dėl dantų skausmo, neestetinio dantų vaizdo. Todėl nuo pat mažų dienų reikia mokinti vaikus tinkamai prižiūrėti dantukus. Ikimokyklinio ugdymo „Bitutės“ vaikučiams buvo sekamos pamokančios pasakos „Dantukų miestelis“ ir „Ėduoniuko ir Bakteriuko kelionė dantukų šalyje“. Kartu mokėmės kaip valyti dantukus, kodėl reikia valyti dantukus, kaip teisingai elgtis su dantų šepetėliu, kas kenkia dantukams ir kas naudinga? Kiekvienas galėjo pabandyti valyti dantų muliažo dantukus.


Mokinių lytiškumo ugdymas ir rengimas šeimai yra bendrojo ugdymo turinio dalis, grįsta visuminiu lytiškumo supratimu ir vertybinių nuostatų bei gebėjimų ugdymu, teikiant mokslo patvirtintas žinias. Tai kryptingas ir tikslingas ugdymas apie biologinius (kūno), emocinius, socialinius lytiškumo aspektus, juo siekiama prisidėti prie vaiko dvasinės, fizinės, psichinės, socialinės gerovės ir sėkmingo funkcionavimo tarpasmeninių santykių ir šeimos srityse. Gruodžio 10 d. Skaudvilės gimnazijos 8 kl. ir I gimn. kl. berniukai dalyvavo Donato Grigalio paskaitose „Lytiškumo ugdymas ir rengimas šeimai“, kurias organizuoja Tauragės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Lektorius kalbėjo apie tai, kaip vykstantys kūno pokyčiai veikia emocinę būseną, fizinę savijautą, apie lytinio brendimo metu kylančias problemas ir kur prireikus rasti tinkamą pagalbą. Įvardino, kad lytinio brendimo metu kylančios problemos yra normalus, praeinantis reiškinys. Kartu su mokiniais analizavo ankstyvų lytinių santykių pasekmes fizinei, psichinei, socialinei gerovei, diskutavo apie pagarbą priešingos lyties atstovėms, harmoningus tarpusavio santykius. Vaikinai drąsiai lektoriui uždavinėjo klausimus jiems aktualia tema. Tokios paskaitos, pokalbiai yra be galo svarbūs paauglių gyvenime. Jie gebės labiau pasitikėti savimi, ištikimai laikytis vertybių.


Gruodžio 2 d. Skaudvilės gimnazijos I – IV gimn. kl. komandos dalyvavo protmūšyje „AIDS geriau žinoti 19“, kuris buvo skirtas pasaulinei AIDS dienai paminėti. Tai intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžėsi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Komandoms buvo įteikti padėkos raštai ir mažos dovanėlės už dalyvavimą protmūšyje.


Fizinis aktyvumas – būtinas vaikų ir paauglių sveikos gyvensenos veiksnys. Dauguma sąmoningai suvokia fizinio aktyvumo reikšmę, žino, kad reguliarus fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti kūno būklę ir svorį, pagerinti sveikatą ir nuotaiką, sumažinti su nutukimu siejamų ligų riziką. Deja, kartais žodis „žinoti“ nereiškia veiksmo - „daryti“. Tauragės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas paskatinti mokinius daugiau judėti ir išmėginti įvairias fizinio aktyvumo formas, lapkričio 12 d. Tauragės r. Skaudvilės gimnazijoje organizavo „kangoo jumps“ treniruotę. Užsiėmimuose dalyvavusios II gimn. kl.merginos buvo labai geros nuotaikos, aktyviai atliko pratimus. Stovėti ir aktyviai judėti, avint „kengūrų batus“, joms buvo įdomus iššūkis ir nauja patirtis. — su Justas Bareišis ir Tauragės r. Skaudvilės gimnazija.


Įgyvendinant projektą „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“, finansuojamą ES struktūrinių fondų lėšomis, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja tęstinius pirmos pagalbos mokymus mokiniams, kuriuos veda Oskaras Medzevičius, VšĮ „Svarbus žingsnis“ vadovas. Lapkričio 18 d. Skaudvilės gimnazijos mokiniai mokėsi kaip stabdyti kraujavimą, dirbo grupelėmis, tvarstė tariamai sužeistuosius. Susipažino su Heimlicho metodu, mokėsi kaip suteikti pirmąją pagalbą užspringus.


Tauragės visuomenės sveikatos biuras Skaudvilės gimnazijoje organizavo paskaitą ,,Elektroninės cigaretės: mitai ir faktai“. Ją skaityti pakvietėme gydytoją toksikologą, anesteziologą – reanimatologą Robertą Badarą. Ačiū Skaudvilės gimnazijai už gražų bendradarbiavimą, - kartu mes galime daugiau!


Tęsiant „Judėjimo savaitės“ veiklas, Skaudvilės gimnazijos mokiniai kiekvieną dieną pasitinka mankšta ir trumpu bėgimu. Taip skatinamas vaikų fizinis aktyvumas, kuris labai teigiamai veikia mūsų tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą.