Tauragės „Tarailių“ progimnazija

Tauragės „Tarailių“ progimnazija
Atnaujinta: 2024-05-15


Svarbu atminti, kad optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. moksleivio kūno svorio. Nešant kuprinę, visada reikia užsidėti diržus ant abiejų pečių, šie turi būti nei per daug suveržti, nei per daug laisvi.


Vasario 6 d. Tarailių progimnazijoje buvo aiškinamasi ar egzistuoja „sunkios mokyklinės kuprinės“ problema. Sveikatos priežiūros specialistė Gema Nairanauskaitė drauge su mokinėmis Ugne ir Daniele vykdė akciją „Ar žinai kiek sveria tavo kuprinė?“. Veikla vykdyta su 1-4 kl. mokiniais ir priešmokykline ugdymo grupe.


Siekiant „užbėgti virusams už akių“ 2020 m. sausio 9 d. Tarailių progimnazijos ikimokyklinės ugdymo grupės „Voveraitės“ ir „Meškučiai“ drauge su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Gema Nairanauskaite lavino asmens higienos įgūdžius.


Tauragės visuomenės sveikatos biuras, stiprindamas rajono mokinių psichinę sveikatą, 2019 m. lapkričio 28 d. į Tauragės Tarailių progimnaziją pakvietė lektorių Donatą Grigalį. Donatas su 7 ir 8 klasių mokiniais kalbėjosi ir diskutavo itin aktualia tema - „Rengimąsis šeimai ir lytiškumo ugdymo programa“.


Kasmet spalio 10 dieną yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Ši diena mums dar kartą primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo ir prevencijos svarbą. Psichinė sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, nes 1 iš 5 žmonių turi psichikos problemų. Ji paveikia mūsų mąstymą, elgesį bei reakciją į tam tikrus dalykus. Ar dažnai savęs paklausiate, kaip jaučiatės emociškai? Ar pastebite, kaip susitvarkote su slegiančiomis problemomis? Kaip vertinate kitus žmones?

Vienas pagrindinių visuomenės sveikatos Biurų prioritetų – psichikos sveikatos gerinimas. Siekiant užtikrinti psichosocialinę žmonių gerovę ir įvairiapusiškesnę pagalbą psichikos sveikatos problemų turintiems žmonėms, reikia nebijoti apie tai garsiai ir drąsiai klabėti! Netinkama linkme nukreiptos emocijos kartais gali privesti prie skaudžių nelaimių - savižudybių, savęs žalojimų ir kt.

Ypač daug dėmesio skiriama vaikų psichikos sveikatai, todėl 2019 m. spalio 10 dieną sveikatos priežiūros specialistė Gema Nairanauskaitė drauge su mokyklos socialine pedagoge Jolita Žemaitiene Tauragės Tarailių progimnazijoje vykdė akciją, skirtą paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.

Mokyklos vadovams, mokytojams ir mokiniams buvo priminta, kaip svarbu saugoti ir puoselėti savo psichinę sveikatą. Palinkėta pozityviai mastyti, aplankius liūdesiui nebijoti klabėtis ir išklausyti kitą. Kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui padovanota viena gera emocija, kuri apsigyventų jų širdyse ir niekada neištrūktų. Iš padovanotų emocijų vaikai sudėliojo įvairias kompozicijas ant klasės durų.

Prisiminkite aštuonias taisykles psichinei savijautai gerinti: įkvėpk, judėk, veik, kalbėkis, maitinkis sveikiau, išlik blaivus, prisimink draugus ir pailsėk!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gema Nairanauskaitė.


2019 m. rugsėjo 18-19 d. Tarailių progimnazijos ikimokyklinėms ugdymo grupėms „Boružiukai“, „Voveraitės“ ir „Meškučiai“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gema Nairanauskaitė vedė pamokėles tema „Švarios rankytės – sveikas aš“.

Mažiesiems buvo aiškinama, kodėl svarbu plauti rankas ir kaip rankų švara gali įtakoti sveikatą, akcentavo, kada ir kaip taisyklingai reikia plauti rankas. Vaikai sužinojo, kad plauti rankas reikia apie 20 sekundžių, - maždaug tiek, kiek užtrunkama sudainuoti dainelę „Du gaideliai“.

Prieš rankų plovimą vaikai išbandė specialius miltelius, kurie nusėdę ant rankų ir apšviesti UV lempa parodo, ar ant rankų yra mikroorganizmų. Ši praktinė veikla lavina vaikų higienos įgūdžius - informuoja ir skatina suvokti rankų plovimo svarbą kaip veiksmingą ir paprastą būdą užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms.

Pamokėlės pabaigoje visi, užtraukę dainelę „Du gaideliai“, draugiškai ėjo mokytis taisyklingai plauti rankas. Po rankų plovimo vaikai ir vėl pakartojo mikrobų paiešką ir labai nustebo pamatę, kad jų ant rankų jau kur kas mažiau. Žinių užtvirtinimui mažieji atliko spalvinimo užduotis – piešė, kaip atrodo nešvarios rankos.


2019 m. rugsėjo 12 d. Tauragės visuomenės sveikatos biuro komandos nariai kaip reikiant išjudino Tauragės Tarailių progimnazijos mokinius! 5,6,7 ir 8 klasių mokiniams buvo organizuojamos fizinio aktyvumo veiklos ir skaitomos paskaitos.
Klasės buvo suskirstytos į tam tikrų užsiėmimų zonas: kol vieni žaidė netradicinį „Zoom, Zoom“' futbolą mokyklos sporto salėje, kiti su treneriu Mariumi aktyviai mankštinosi lauke muzikos ritmu. Tuo pat metu dar kitų klasių mokiniai dalyvavo sveikatos priežiūros specialistės Gemos Nairanauskaitės asmens higienos ir pirmosios pagalbos paskaitose.