Tauragės „Šaltinio“ progimnazija

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija
Atnaujinta: 2024-04-25

Spalio 23 d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 2a ir 2d klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Mano sveika užkandžių dėžutė“.
Mokiniai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Raminta įvairių grupinių užduočių metu aiškinosi kas yra sveikatai palanki mityba, kokie maisto produktai yra tinkamas pasirinkimas užkandžiams, kokia vandens reikšmė žmogaus organizmui bei minė mįsles, dėliojo dėlionę „Obuolio kelias“. Kiekvienas moksleivis aptarė savo priešpiečių dėžutės turinį, pirmiausia pamaitino smegenis ir įvertino jo juslines savybes ‒ spalvas, kvapus bei pamalonino skrandį savo gardžiais, išradingai paruoštais ir svarbiausia sveikais užkandžiais.
Už aktyvų dalyvavimą akcijoje ir pagalbą vaikams ruošiant priešpiečių dėžutes dėkojame visų mokinių tėveliams bei klasių mokytojoms Romai Stancikaitei ir Jorūnei Klėtkienei.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, mokykloje Raminta Lešinskaitė 


Gera burnos sveikata yra daug daugiau nei tik graži šypsena!
2020 metų rugsėjo 18 ‒ spalio 21 dienomis Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1a, 1b, 1c, 1d ir 1e klasių mokiniai dalyvavo iššūkyje „Mano švarūs dantukai“. Išsūkio pradžioje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Raminta vykdė teorinius ir praktinius užsiėmimus apie burnos higieną ir jų metu mokiniams buvo skirta namų darbų užduotis visą mėnesį ryte ir vakare valyti dantis ir savo rezultatus žymėti dantukų valymo kalendoriuje. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir atkaklumu mokantis taisyklingai prižiūrėti savo šypsenas.
Nepamirškite!
Norint, kad vaikų dantys būtų sveiki, pirmiausia reikėtų juos taisyklingai prižiūrėti namuose. Tėveliai, primename, kad vaikams iki 8 metų būtina pagalba valantis dantis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, mokykloje Raminta Lešinskaitė 


2020 metų spalio 5‒9 dienomis Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 3a, 3b, 3c, 3d ir 3e klasių mokiniai dalyvavo sveikatos ugdymo ir mokymo užsiėmimuose apie regos higienos ir taisyklingos laikysenos svarbą bei prisiminė rankų plovimo bei čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisykles, kuriuos vedė visuomenės sveikatos specialistė Raminta Lešinskaitė. Mokiniai užsiėmimų metu įgytas žinias praktiškai įtvirtino atlikdami akių mankštos pratimus bei rankų higienai skirtą eksperimentą „mikrobų medžioklė“.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, mokykloje Raminta Lešinskaitė 


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 2A ir 2E klasių mokiniams buvo įteikti diplomai ir skanios dovanos už aktyvų dalyvavimą sveikos mitybos pamokoje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė 


 Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo „Psichoaktyviųjų medžiagų poveikis sveikatai ir teisinė atsakomybė“ paskaitose.
 Paskaitas vedė visuomenės sveikatos specialistės Gema Nairanauskaitė ir Ieva Drochnerytė bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė,

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė 

 


2020 m. rugsėjo 29 dieną minint Pasaulinę širdies dieną, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4 klasių mokiniai dovanoja visai mokyklos bendruomenei savo širdį ir kartu kviečia kovoti su širdies ir kraujagyslių ligomis iš širdies.
Vaikai pamokų metu kartu su visuomenės sveikatos specialiste Raminta aptarė kuo mūsų gyvenime svarbi širdis, kokios yra širdies ir kraujagyslių ligų priežastys bei kaip jas kontroliuoti, o jų yra daug: nuo rūkymo, cukrinio diabeto, mažo fizinio aktyvumo, nesubalansuotos mitybos, padidinto arterinio kraujo spaudimo, streso ir nutukimo, iki oro taršos ir mažiau paplitusių priežasčių, tokių kaip paveldėjimas, infekcinės ar kitos ligos.
Nepamirškite, kad sveikata daug priklauso nuo Jūsų pačių, tad rinkitės sveikesnį gyvenimo būdą!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, mokykloje Raminta Lešinskaitė 


Su Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinukais mokėmės plauti rankas.
 Kad geriau suprastume, kodėl toks svarbus muilas ir mokėjimas taisyklingai plautis rankas, atlikome net du eksperimentus.
 Pirmojo eksperimento metu vaikai suprato, jog mikrobai labai bijo muilo.
 Antrojo eksperimento metu vaikai aiškinosi, kaip mikrobai plinta per įvairius paviršius ir daiktus, šiuo atveju per pinigus. Kiekvieno vaiko rankos buvo padengtos blizgučiais ir kiekvienas iš jų turėjo savo netikrų pinigų. Šiuos keitėsi tarpusavyje ir stebėjimo kiek daug ir įvairių spalvų blizgučių pasilieka ant pinigų.
 Ir paskutinė užduotis vaikams buvo taisyklingai nusiplauti rankas, kad ant jų neliktų nei vieno blizgučio.

Plaukime rankas ir būkime sveiki!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė 


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1a ir 2a klasių mokiniai rugsėjo 17 dieną Europos judumo savaitę pradėjo akcija „Aplink stadioną“. Vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste Raminta aptarė kodėl svarbu, kuo daugiau judėti ir verčiau iškeisti kelionę automobiliu į kelionę „kojamobiliu“, jie taip pat aktyviai atliko muzikinę mankštą ir padarę apšilimą sparčiai apskriejo aplink mokyklos stadioną.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, mokykloje Raminta Lešinskaitė 


Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras mokiniams organizuoja tęstinius šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus, kurie finansuojami iš ES struktūrinių fondų lėšų.
Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus veda treneris Laimontas Rakauskas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniams organizuojami tęstiniai kineziterapiniai užsiėmimai, kuriuos veda trenerė Lina Vydmantienė. Projektas finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rėmimo fondo lėšomis.


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vasario 14 dieną vyko akcija „Sužinok ir išmok pasimatuoti kraujo spaudimą“ skirta paminėti Meilės dienai. Visa mokyklos bendruomenė turėjo galimybę „išgirsti savo širdį“ ir prisiminti, jog pirmiausia reikia mylėti save ir tausoti savo sveikatą.
Mylėkite save ir rūpinkitės savo sveikata!


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1a, 1b, 1c, 1d, 1e ir 3a, 3b, 3c, 3d, 3e klasių mokiniai tęsia akciją „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ fizinį aktyvumą skatinančiais užsiėmimais. 2020 m. vasario 13 d. įprastas pamokas paįvairino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su mokiniais atlikdama įvairius savimasažo pratimus, kurie ne tik pabudina visą kūną, bet ir užplūsta teigiamos emocijos skatinančios atsipalaiduoti. Šių užsiėmimų tikslas ̶ parodyti, kad būti fiziškai aktyviais galima ir be jokio specialaus pasiruošimo ar kitos atributikos, o tiesiog „čia ir dabar“. Mankštos pabaigoje mokinių veidai pasipuošė šypsenomis ir visi nuotaikingi grįžo toliau tęsti pamokų.

Pradėkite labiau rūpintis savimi jau šiandien!


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 2a, 2b, 2c, 2d ir 2e klasių mokiniai akciją „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ pradėjo užsiėmimais apie sveikatai palankią mitybą. 2020 metų vasario 5 – 6 dienomis sveikatos priežiūros specialistė su mokiniais diskutavo tokiais klausimais, kaip kodėl valgome, kokie yra tinkamo maitinimosi principai, ką mityboje reiškia išsireiškimai – įvairovė, saikingumas ir subalansuotumas, kokie yra septyni patarimai sąmoningam valgymui bei skatinant daržovių ir vaisių vartojimą vaikai atliko praktinę užduotį „Atspėk, kas dėžėje“. Užsiėmimų pabaigoje mokiniai pakartojo ir pažadėjo vadovautis trimis pagrindiniais sveikos mitybos principais – įvairumas, subalansuotumas ir saikingumas. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė.


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 2A ir 7B klasės mokiniai dalyvavo teatro terapijoje. Jos metu mokiniai mokėsi „išlaisvinti“ savo emocijas, būti laisvais, kūrybingais, drąsiais bei priimti pasaulį, koks jis yra. Teatro terapijos metu vaikai patyrė įvairių emocijų, o po užsiėmimo išėjo plačiomis šypsenomis veiduose. Ačiū Laurai Šakurskytei-Žilinskienei už įdomius užsiėmimus.


Išmanieji įrenginiai ir prieiga prie interneto šiomis dienomis tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, tačiau ar tikrai esame saugūs internete?

Vaikai ir paaugliai yra įvardijami kaip vieni pažeidžiamiausių dėl to, kad jie turi gebėjimus naudotis naujausiais išmaniaisiais įrenginiais, aplikacijomis bei socialiniais tinklalapiais, tačiau stokoja pagrindinio dalyko – gyvenimiškos patirties ir neretai vedini smalsumo bei patiklumo susiduria su įvairiais internete slypinčiais pavojais. Todėl itin svarbu suprasti, kad internetas yra erdvė, kurioje cirkuliuoja pati įvairiausia informacija, o kartu su ja – ir įvairios grėsmės, tokios kaip pavojus privatumui, patyčios, asmeninės informacijos paviešinimas, tikimybė būti apgautam. Tad siekiant ugdyti saugaus elgesio internete įpročius 2020 metų sausio 30–31 dienomis visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4a, 4b, 4c ir 4d klasių mokiniams šia tema vedė pamokas bei diskusijų metu mokiniai dalijosi pastebėjimais ir savo asmeninėmis patirtimis internete.

„Neimk saldainių iš nepažįstamų žmonių“ tai frazė, kurią bent kartą gyvenime yra girdėjęs kone kiekvienas žmogus. Ši taisyklė galioja tiek realiame gyvenime, tiek virtualiajame – būk kritiškas ir niekuo aklai nepasitikėk.


Kibernetinės priklausomybės šiais laikais yra labai aktuali tema. Dažnas iš mūsų negali „išgyventi“ vienos valandos be interneto, kankina nevaldomas noras tikrinti socialinius tinklus ir žinoti naujausias naujienas.

Siekdami ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir sąmoningumą Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistė Deimantė Rimgailaitė skaitė paskaitą „Šaltinio“ progimnazijos penktų klasių mokiniams apie priklausomybes ekranams ir neigiamą poveikį mūsų fizinei, psichinei ir socialinei sveikatai.

Džiugu, jog paaugliams ši tema buvo įdomi ir įtraukianti. Tikimės, tai padėjo labiau suprasti, kodėl svarbu riboti leidžiamą laiką prie ekranų.


Maisto medžiagų likučiai burnoje (esant prastai burnos higienai) turi svarbią įtaką ėduonies atsiradimui. Pagrindiniai dantų ėduonies atsiradimo rizikos veiksniai yra daug angliavandenių turinčio, gerai apdoroto maisto vartojimas bei dantų apnašos. Siekiant išvengti dantų ėduonies labai svarbi yra tinkama burnos higiena ir dantų priežiūra.

Su Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos priešmokyklinių grupių vaikais tobulinome dantų valymo įgūdžius bei atlikome įdomų eksperimentą. Jo metu, turėjome dvi šilto vandens stiklines, kurios imitavo mūsų seiles. Į jas subėrėme „bakterijas“ ir į vieną iš stiklinių įdėjome cukraus. Šio bandymo tikslas – vaizdžiai parodyti, kaip greitai gali daugintis bakterijos ir kenkti mūsų dantims. Ši veikla labai patiko mažiesiems.

Eksperimento rezultatai matosi nuotraukoje.


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai priėmė Sveikatiados grūdinių produktų iššūkį. Mokiniai ieškojo alternatyvų pridėtinio cukraus gausiems saldumynams ir pagamino sveikesnius jų variantus.

Skanavome ir vertinome granola su natūraliu jogurtu, sausainiais pagamintais iš bolivinių balandų ir avižinių dribsnių, taip pat avižinių dribsnių keksiukais ir kitais sveikais skanumynais. Smagu, jog mokiniams patiko ir išrinko tris pačius skaniausius užkandžius pagamintus iš grūdinių produktų.

Užkrėskime vieni kitus geru pavyzdžiu ir pasirinkime sveikatai palankesnius užkandžius!


Šie trečiokai priėmė mestą iššūkį ir keturias savaites valgė sveikus ir skanius pietus mokykloje! Tai reiškia, jų pietų racione nebuvo greito ir perdirbto maisto, kuriame gausu riebalų, cukraus ir kitų nereikalingų maisto priedų.

Vaikams buvo įteikti diplomai ir knygelės už pasiekimus bei didžiulį norą keisti savo maitinimosi įpročius.
Didžiuojamės ir linkime užkrėsti kitus vaikus savo geru pavyzdžiu.


Paskutinę savaitę prieš žiemos atostogas Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje priešmokyklinukai dalyvavo užsiėmimuose apie žiemos pavojus ir kaip jų išvengti. Mokyklos mažieji žino, kaip saugiai elgtis ant ledo, atpažinti tvirtą ledą, padėti draugui įlūžus ledui, tinkamai ir šiltai apsirengti bei kaip elgtis šaudant fejerverkus.


Žiemos laikotarpis kupinas įvairių pramogų ir linksmybių, tačiau už jų neretai gali slypėti ir netikėtai pasireikšti ꟷ žiemos pavojai. Tad būtina savimi pasirūpinti iš anksto ir pagalvoti „kas“ gali nutikti, ką galima padaryti, kad „tai“ nenutiktų ir ką galima padaryti siekiant palengvinti situaciją, jeigu visgi „tai“ nutiktų. Šiuo tikslu 2019 m. gruodžio 11 – 18 dienomis Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje 1 – 4 klasių moksleiviams buvo vykdomi prevenciniai užsiėmimai siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų žiemą, kuriuos vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Raminta Lešinskaitė. Pamokų metu buvo aptarti nušalimų, traumų, užšąlusių vandens telkinių, žiemos sporto, pirotechnikos gaminių bei įvairių išdaigų pavojai ir pasekmės bei būdai, kaip jų išvengti.
Nepamirškime saugoti save ir savo artimuosius šaltuoju metų laikų, kad išvengtume traumų bei nušalimų!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė.


Vaikų susidomėjimas, kiek cukraus gali būti įvairiuose maisto produktuose.


Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu, tad prasidėjus šaltajam metų laikotarpiui, o kartu su juo ir vis dažniau pasikartojančioms gripo epidemijoms, visuomenės sveikatos specialistė 2019 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1 – 4 klasių mokiniams pasakojo kas yra gripas, kaip juo užsikrečiama, mokė atpažinti ir atskirti gripui ir peršalimui būdingus simptomus, informavo apie šių susirgimų profilaktiką. Visiems mokiniams išdalinti knygų skirtukai su patarimais, kaip elgtis norint išvengti gripo.
Nuo gripo toli nepabėgsi, geriau – apsisaugok!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė.


Šiandien rytą paminėti Pasaulinės AIDS dienos susirinko Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 8c ir 7c klasės mokiniai. Paaugliai sudarė penkias mišrias komandas ir išbandė savo žinias ,,AIDS: geriau žinoti 19“ protmūšyje. Šia diena siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir susijusias problemas.

Kovokime prieš AIDS, bet ne prieš AIDS sergančius žmones! 


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 8c klasės mokiniai dalyvavo Donato Grigalio paskaitoje, tema pasirengimas šeimai ir lytiškumo ugdymas. Paskaitos metu lektorius akcentavo, jog svarbiausia yra asmens savivertė, pagarbos sau ir aplinkiniams puoselėjimas, sąmoningas savų poreikių suvokimas ir gebėjimas pasirinkti sau labiausiai tinkantį gyvenimo kelią.

Taip pat labai svarbu suvokti, kad paauglių lytiniai santykiai yra susijęs su dviem dalykais: neplanuotu pastojimu ir lytiniu būdu perduodamomis infekcijomis. Aiški, neiškreipta informacija paragina nepradėti seksualinės veiklos ilgesnį laiką, save subrandinti bei pasireikšti kitokioje veikloje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė.


Šokame kartu.


Fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių tinkamos gyvensenos komponentų. Skatindami vaikus ir paauglius būti fiziškai aktyviais, visuomenės sveikatos biuras organizavo Kangoo Jumps užsiėmimą Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 8b klasės mokiniams. Paaugliai pirmą kartą išbandė tokią fizinę veiklą ir liko labai patenkinti.


Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1a klasės mokiniams pirmadienis prasidėjo kitaip, kadangi Pasaulio pažinimo pamokos metu vaikai priėmė „Sveikatiados“ iššūkį - „400 g. daržovių ir vaisių kasdien“.

Pamokos pradžioje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikams priminė, kodėl verta ir naudinga valgyti daržoves ir vaisius, kaip juos tinkamai pasirinkti, kokias jų savybes išduoda skirtingos daržovių ir vaisių spalvos ir pateikė patarimus, kaip per dieną suvartoti kuo daugiau ir kuo įvairesnių šių gamtos gėrybių.

Mokiniai atliko praktines užduotis, kuomet turėjo surasti kelią iki vaisių karaliaus – obuolio bei iššifruoti paslėptą frazę apie daržovių ir vaisių naudą žmogaus organizmui.

Likusios pamokos metu mokiniai, kartu su sveikatos priežiūros specialistės Ramintos Lešinskaitės ir klasės auklėtojos Romos Stancikaitės pagalba, pasigamino vaisių salotas su natūraliu jogurtu „Vitaminų bomba“. Degustuodami jas vaikai diskutavo apie skirtingų skonių ir spalvų gausą savo vaisių stiklinėlėse.

Šio užsiėmimo tikslas buvo priminti vaikams apie daržovių ir vaisių savybes, jų naudą sveikatai bei skatinti juos valgyti kiekvieną dieną ir kiekvieno valgio metu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė.


Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas projektą „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“, finansuojamą ES struktūrinių fondų lėšomis, rajono mokiniams organizuoja I-osios pagalbos mokymus. Siekiame suteikti žinių ir įgūdžių jaunajai kartai, kuri gebėtų bei išdrįstų išgelbėti žmogaus gyvybę.


Pirmasis vaikų augimo šuolis, kuomet labiausiai formuojasi vaiko stuburas, įvyksta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinukams, todėl labai svarbu formuoti taisyklingą laikyseną nuo mažumės. Laikysenos korekcijas reikia daryti visuomet, nes taisyklingą laikyseną turime stengtis išlaikyti stovėdami, sėdėdami, gulėdami ir būdami fiziškai aktyvūs.

Siekdami paskatinti priešmokyklinio amžiaus vaikus būti fiziškai aktyviais, siekiant raumenų balanso ir stiprinant įvairias raumenų grupes, mokyklos mažiesiems organizavome estafetes. Jas sudarė įvairios užduotys, pareikalavusios koordinacijos, lankstumo, greičio, taiklumo gebėjimų bei stiprių raumenų jas įveikti. Tai buvo ne tik naudingas, bet ir įdomus užsiėmimas.


BŪK MATOMAS IR SAUGUS KELYJE

Ar žinojote?
Atšvaitas yra pigiausia gyvybės draudimo rūšis! Tai efektyvi asmens vizualioji saugumo priemonė, kuri padeda būti pastebėtiems laiku, ir apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių.

Policija įspėja, Lietuvoje daugiausia tragiškų eismo įvykių įvyksta pėstiesiems tamsiu paros metu. Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi. Tėvai, taip pat turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, kad jie turėtų ir segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Gal verta susimąstyti?
Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis rizikuoja gyvybe 8 kartus dažniau nei su atšvaitais.

Kaip atšvaitus teisingai pritvirtinti ir nešioti?
Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Eidami kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada eikite kairiąja kelio puse (prieš eismą), o atšvaitą pritvirtinkite prie drabužių dešinėje pusėje. Mėgstantiems važinėti dviračiu būtina pasirūpinti, kad dviratis iš abiejų šonų būtų pažymėtas oranžiniais, gale – raudonu atšvaitu. Dviračio priekyje degtų baltos, o gale ‒ raudonos šviesos žibintai.
• Atšvaitas – juostelė turi būti dėvimas dešinėje pusėje ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ir ant kojos blauzdos srityje.
• Pakabinamas atšvaitas kabinamas dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Patartina papildomai pasikabinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje.
• Šviesą atspindinti liemenė turi būti ne tik ryškios spalvos, tačiau ties juosmeniu ant jos turi būti du ar daugiau horizontalių šviesą atspindinčių elementų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė 2019 m. spalio 23 ̶ 25 dienomis Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1 ̶ 4 klasių mokiniams priminė, kaip apsaugoti save tamsiu paros metu „Būk saugus kelyje – užsidėk atšvaitą“. Mokiniai vizualiai pademonstravo, kaip taisyklingai reikia dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, atšvaitus-juosteles ir pakabinamus atšvaitus. Moksleiviai sužinojo, kad Lietuvoje parduodami atšvaitai turi būti sertifikuoti, atitikti Europos Sąjungos EN 13356:2001 standartą. Tokie atšvaitai yra žymimi CE ženklu ir/ar užrašu EN 13356. Šis standartas nurodo šviesos atspindžio stiprumą ir atšvaitų dydžio reikalavimus.

Pasirūpinkite, jog Jums brangūs žmonės atšvaitą nešiotų kasdien!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Raminta Lešinskaitė.


AKYS ̶ TAI LANGAS Į PASAULĮ

Regėjimo dėka galime pažinti pasaulį, save, orientuotis aplinkoje, naudotis daiktais, saugotis nuo aplinkos pavojų ir bendrauti su kitais. Vaiko lavinimui labai svarbu, kad nuo mažens mokėtų stebėti aplinką ir kalbėti apie tai, ką mato, ir, be jokios abejonės, kad mokėtų pasirūpinti tinkama regėjimo priežiūra.

Šiuo tikslu Tauragės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Raminta Lešinskaitė 2019 m. spalio 16-18 d. Tauragės Šaltinio progimnazijos I-IV klasių mokiniams vedė pamokas su praktiniais užsiėmimais. Mokiniai buvo mokomi, kaip atpažinti bei eliminuoti veiksnius, turinčius neigiamą įtaką regėjimui – „akių priešus“, pasirinkti maisto produktus, pasižyminčius regą stiprinančiomis savybėmis.

Praktinių užsiėmimų metu, mokiniai kartu su specialiste atliko akių mankštą-masažą, o diskusijų metu lavino ne tik stebėjimo, dėmesingumo, bet ir iškalbos įgūdžius.


Kalbame apie rankų higieną.


Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja ne mažiau kaip penkis kartus per dieną valgyti vaisius ir daržoves. Lyginant su vaisiais, daržovių rekomenduojama per dieną suvartoti daugiau, t. y. apie 3 – 5 porcijas, o vaisių – 2 – 4 porcijas. Deja, daugelio Europos šalių gyventojų, tiek vaikų, tiek suaugusiųjų, daržovių ir vaisių suvartojimas nesiekia šių rekomendacijų.
Siekdami ugdyti vaikų tinkamus maitinimosi įpročius visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva vedė užsiėmimus priešmokyklinio amžiaus vaikams. Jų metu specialistė pristatė gėrimus ir užkandžius, kuriuose gausu pridėtinio cukraus ir rekomendavo juo vartoti tik vieną kartą per savaitę. Kasdienis užkandis turėtų būti vaisiai ir daržovės. Siekiant geriau susipažinti su sveikais užkandžiais vaikai žaidė žaidimą „Atspėk, kas dėžėje?“. Žaidimo metu vaikai kišo ranką į dėžė ir jutimo būdu nusprendė, koks tai vaisius ir daržovė. Šis užsiėmimas sukėlė daug teigiamų emocijų, dauguma susipažino su jiems nauju vaisiumi – mangu.
Didesniu vaisių ir daržovių vartojamu siekiama gerinti ir vaikų dantų sveikatą. Viena iš didžiausių dantų sveikatos problemų – ėduonis, todėl vaikai užsiėmimo metu gerino dantų valymo įgūdžius, prisiminė pagrindines taisykles.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė

 


Mankštintis dideliame būryje smagiau.


Fizinis aktyvumas kitaip!


Pirmosios pagalbos mokymai moksleiviams.


Su šeštų klasių mokiniais pamoką apie rūkymo žalą baigėme geromis nuotaikomis ir nusiteikimu, jog mums sveikata svarbiausia!