Straipsniai

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA 2019

2019-09-06

Tauragėje rugsėjo 2-oji paminėta džiaugsmingai, su įvairiomis ir įdomiomis veiklomis. Pilies aikštėje vyko mokslo metų pradžios šventė, kurioje dalyvavo ir Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Džiugu, jog šventės organizatoriai tradiciškai skiria dėmesio tauragiškių sveikatinimui.

Vienas iš svarbiausių visuomenės sveikatos biuro uždavinių yra didinti sveikatos žinių raštingumą, mokyti saugoti ir stiprinti sveikatą. Dažnas nustemba, sužinojęs, kad medicina įtakoja sveikatą tik dešimčia procentų, genetika ir aplinka – maždaug po dvidešimt procentų, o gyvensena – net penkiasdešimt!

Higienos instituto duomenimis, viena iš pagrindinių mirties priežasčių yra širdies ir kraujagyslių ligos. Siekiant jų išvengti, ne vienam tenka keisti gyvensenos įpročius - mitybos ir fizinio aktyvumo. Liaudies išmintis byloja, kad roges ruošti reikia vasarą, todėl ir prevencines priemones reikia taikyti, kol sveikatai nepalankūs įpročiai dar neišsikerojo.

Mes, visuomenės sveikatos specialistai, viešinome biuro vykdomas sveikatinimo veiklas, suteikėme žinių apie fizinio aktyvumo, psichoemocinės sveikatos svarbą, sveiką mitybą, aiškinome, kaip išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus, motyvavome rūpintis savo sveikata.

Traumos ir nelaimingi atsitikimai - dažniausia vaikų mirties priežastis, todėl šventės dalyviams priminėme, kaip jų išvengti. Traumų modelio pagalba jauniesiems dviratininkams demonstravome traumos stiprumą ir poveikį smegenims, kuomet dviratininkas dėvi šalmą ir kuomet traumos metu jo galva neapsaugota. Priminėme atšvaitų segėjimo taisykles, aktyviausiems dalyviams - juos padovanojome.

Pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti. Naudojantis manekenu ir imitacine užspringimo liemene mokėme šventės dalyvius atlikti išorinį širdies masažą bei Heimlicho manevrą.

Mažiesiems šventės dalyviams organizavome estafetes su kliūtimis, - susidomėjimas fizinėmis veiklomis buvo didelis. Vaikai seka tėvų pavyzdžiu, todėl kvietėme juos dalyvauti mūsų fizinio aktyvumo renginiuose, kurių tikrai nestigs. Kasmet rugsėjį kviečiame susivienyti Tauragės fizinio ugdymo mokytojus ir trenerius ir BEACTIVE savaitės metu padovanoti tauragiškiams įvairias treniruotes. Tokiu būdu žmonės turi galimybę išsirinkti, kokia fizinio aktyvumo veikla jam labiausiai tinka ir patinka.

Tariame iki susitikimo kituose renginiuose ir linkime geriausios sveikatos!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Ieva Drochnerytė