Naujienos

Sveikatai palankesnių maisto produktų plėtra Lietuvoje - sėkminga

2021-03-12

Sveikatai palankesnių maisto produktų plėtra Lietuvoje - sėkminga

Tęsdamas sveikatai palankesnių maisto produktų gamintojų paieškas ir vykdydamas tęstinę „Rakto skylutė“ simbolio ženklinimo plėtrą, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, 2021 metus pradėjo itin sėkmingai. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija notifikavo net 129 Tauragės visuomenės sveikatos biuro pateiktus šio simbolio ženklinimo kriterijus atitinkančius produktus. Rasti tokius gaminius nėra lengva, kadangi reikalavimai „Rakto skylutės“ produktams yra griežti. Nedažnas gaminys atitinka visus Sveikatos apsaugos ministerijos įvardintus kriterijus.

Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei siekiant sudaryti galimybę atsirasti rinkoje daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.

Vykdydami šio ženklinimo plėtrą, šiais metais neapsiribojome vien tik Tauragės rajono savivaldybe – ženklinimo kriterijus atitinkančių produktų gamintojų ir augintojų radome taip pat ir Elektrėnų savivaldybėje – Daivos Urbonavičiūtės putpelių ūkis, Biržų rajone – Mantvydo Strumskio šilauogių ūkis, Širvintų rajone - Augustino Pocevičiaus uogų ūkis bei Panevėžio mieste - UAB „Geld Baltic“ „Super Garden“ linijos produkcija. Žinoma, tinkamos produkcijos vėl atradome ir Tauragėje.

Džiugu, kad tauragiškių verslininkų UAB „Savorija“, jau antrus metus iš eilės kuria ir savo prieskonių asortimentą papildo vis naujais, „Rakto skylutės“ ženklinimo kriterijus atitinkančiais, prieskoniais ir jų mišiniais. Taip pat didžiuojamės ūkininku Gintautu Žebeliu, Pagramančio regioninio parko teritorijoje plėtojančiu ekologinį ūkį, kuriame ekologiškai augina pluoštines kanapes, linus bei vaistažoles. Iš šių ekologiškai užaugintų žaliavų ūkininkas gamina įvairią produkciją – nuo arbatų iki aliejų.

Labai patogu ir šiuo karantino laikotarpiu aktualu tai, jog vartotojai, norintys įsigyti paminėtų gamintojų produkcijos, tai gali padaryti ne tik fizinėse, bet ir elektroninėse parduotuvėse.

 Džiaugiamės dideliais, bendromis jėgomis pasiektais rezultatais ir dėkojame gamintojams už jų indėlį į sveikesnę Lietuvos gyventojų mitybą. Tikimės jog jų produkcijos asortimentas ateityje tik gausės.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Ieva Paulauskienė