Naujienos

Tauragės senjorai – Lietuvos futbolo vaikščiojant turnyro čempionai!

2023-02-09

Vasario 8 d. Lietuvos masinio futbolo asociacija Kaune suorganizavo pirmąjį futbolo vaikščiojant turnyrą, kuriame dalyvavo 8 komandos iš Klaipėdos, Kelmės, Plungės, Tauragės ir Kauno rajono. Tauragės TAU (trečiojo amžiaus universiteto) komanda, treniruojama biuro specialistų Mariaus Trajanausko ir Eglės Arlauskienės, iškovojo 4 pergales iš eilės ir, užėmusi I–ąją vietą, tapo absoliučiais turnyro čempionais!

„Įspūdžiai nerealūs. Įdomu, smagu, džiugu – ypač kai pavyko laimėti. Didžiai dėkingi už tokį projektą. Ir treneriai nerealūs. Lauksime daugiau tokių susibūrimų. Susitikome draugus iš Kelmės TAU, susipažinome ir su kitų rajonų senjorais. Apskritai, futbolas vaikščiojant – mėgstamiausia veikla.“ – po laimėto turnyro emocijomis dalinosi Tauragės III–iojo amžiaus senjorų universiteto dekanė, aistringa futbolo vaikščiojant žaidėja Albina Senkuvienė. Beje, komandoje žaidžia ir Albinos vyras.

Futbolas vaikščiojant – tai mažojo futbolo versija, sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis, siekiant į žaidimą įtraukti senjorus. Jau pats žaidimo pavadinimas – futbolas vaikštant – atskleidžia, kad esminis skirtumas nuo įprasto futbolo yra tas, kad žaidžiant vietoje bėgimo būtina eiti. Žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas traumų tikimybę, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus.

Lygiai prieš dešimtmetį, 2011 m. vasarą, Anglijos futbolo klubas „Chesterfield“ pakvietė 50 metų ir vyresnius žmones dalyvauti futbolo vaikščiojant (Walking football) programoje. Nuo to laiko žaidimas po truputį plito visoje Jungtinėje Karalystėje: susibūrė šimtai komandų, įsikūrė šio žaidimo asociacija. Prieš trejus metus sukurta ir tarptautinė Futbolo vaikščiojant federacija, turinti 15 narių ir siekianti 2022 m. surengti pasaulio čempionatą.

Pasiremdama kolegų iš Anglijos, Čekijos, Škotijos, Portugalijos patirtimi, tikslą šią žaidimo rūšį pritaikyti Lietuvai išsikėlė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narė – Masinio futbolo asociacija. Parengę žaidimo taisykles lietuvių kalba, kvietė norinčius dalyvauti mokymuose – taip šis naujas futbolo tipas pradėjo savo kelią Lietuvoje. Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFa) pernai Kaune  organizavo seminarus, kur itin aktyviai sėmėsi žinių ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Futbolo vaikščiojant  užsiėmimus pradėjome vesti nuo rugsėjo. Kiekvieną pirmadienį, 9 val. 30 min., į Tauragės visuomenės sveikatos biuro užsiėmimus Sporto centre susirenka šio fizinio aktyvumo būdo entuziastai. Vieni iš pirmųjų prisijungė Tauragės trečiojo amžiaus universiteto senjorai.

Nors futbolas vaikščiojant nereikalauja specialaus fizinio pasiruošimo, tačiau neabejojame, kad jau kelis metus Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuosekliai organizuojami fizinio aktyvumo užsiėmimai senjorams taip pat prisideda prie šios pergalės turnyre. Smagu, kad užsiėmimai ne tik gerina senjorų lansktumą, mobilumą bei koordinaciją, stiprina fizinę ir psichoemocinę senjorų sveikatą, bet dar ir dovanoja begalę serotonino, smagiausių emocijų, bendrystės ir pasididžiavimo.

Akivaizdu, kad darbas treniruotėse atsiperka. Ne be reikalo pernai gruodį Tauragės visuomenės sveikatos biurui buvo įteikta „Metų atradimo“ nominacija  už futbolą vaikščiojant – dėkota už bendrystę bei rūpinimąsi senjorų sveikata, už naujas aktyvinimo formas. Nuoseklus darbas užaugino pergalės skonio vaisius.

Ačiū futbolo vaikščiojant turnyro organizatoriams už kvietimą, puikiai praleistą laiką ir geras emocijas, o Tauragės TAU komandai – už žingeidumą, aktyvumą ir fantastišką energiją!

Išbandykite ir jūs – kiekvieną pirmadienį, 9.30, Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai veda futbolo vaikščiojant treniruotes Sporto centre.