Naujienos

Vasaros sveikatinimo veiklos vaikams

2021-08-31

 

Vasaros sveikatinimo veiklos vaikmas

Rugpjūčiui baigiantis Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai skaičiuoja gausų sveikatinimo veiklų „derlių“ vaikų vasaros poilsio stovyklose ir  bendruomenių šventėse.  Skaičiuoti tikrai yra ką, nes šiemet dirbome net 35 stovyklose, kur įvairiose mūsų organizuotose sveikatinimo veiklose dalyvavo 1527 vaikai. Savaitgaliais ir švenčių dienomis sveikatinimo veiklas organizavome 9 bendruomenių šventėse, kur aktyviai dalyvavo apie 500 suaugusių dalyvių.

Džiaugiamės, jog į didžiąją dalį Tauragės rajone organizuojamų vaikų vasaros stovyklų yra kviečiami ir Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie sveikatinimo veiklomis prisideda prie geresnių vaikų sveikatos įgūdžių formavimo, sveikatos žinių raštingumo didinimo.

Stovyklų metu didelis dėmesys skirtas pirmosios pagalbos mokymams. Pirmoji pagalba itin svarbi, nes nežinojimo kaina gali tapti prarasta žmogaus gyvybe. Užsiėmimų metu labai svarbu teorines žinias sujungti su praktika, o tam pasitarnaudavo Visuomenės sveikatos biuro specialistų profesionalumas bei turimų mokomųjų priemonių gausa: suaugusiojo ir vaiko gaivinimo manekenai, imitacinės užspringimo liemenės, mokomieji defibriliatoriai.

Bendradarbiavome ne tik su stovyklų organizatoriais, bendruomenėmis, bet ir su kitų institucijų atstovais. Vienas iš tokių – renginys „Rinkis saugią vasarą“ „Liberty Beach“ paplūdimyje, kur dalyvavo policijos pareigūnai  ir ugniagesiai gelbėtojai. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai demonstravo, kaip vyksta skęstančiojo gelbėjimo operacija, visuomenės sveikatos specialistai mokė, kaip taisyklingai atlikti pirmąją pagalbą skenduoliui, o bendruomenės pareigūnės priminė, kaip reikėtų saugiai elgtis prie vandens telkinių.

Fizinis aktyvumas yra svarbi ir neatsiejama sveikos gyvensenos dalis. Stovyklų metu siekėme vaikams parodyti, jog fizinis aktyvumas gali būti smagus laisvalaikio praleidimo būdas. Organizavome mankštas su muzika, mankštas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, estafetes bei įvairius judrius žaidimus. Mūsų sukurtas žaidimas „Sveikatos alias“ pasitarnauja ne tik sveikatos žinių didinimui, fizinio aktyvumo skatinimui, bet ir nuotaikos pagerinimui, komandinio jausmo didinimui.

Skaitėme paskaitas, vedėme viktorinas ir diskusijas sveiko pasirinkimo, žalingų įpročių prevencijos, sveikos mitybos, psichikos sveikatos gerinimo temos. Mokėme pagarbos savo kūnui, ugdėme ne tik kūno, bet ir minčių higienos įpročius.

Gera vaikų veiduose matyti šypseną ir susidomėjimą, gera pajausti ryšį ir pasitikėjimą, išgirsti klausimus ir nuoširdžius pasidalinimus įvairiomis situacijomis, atsakymus į mūsų užduotus klausimus. Šie dalykai skatina mus pačius dar labiau tobulėti ir įdomiau organizuoti sveikatinimo veiklas – juk kartu mes galime daugiau.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistas Marius Trajanauskas