Dantų ėduonies prevencija

Dantų ėduonies prevencija

 

Ar žinai, kaip apsaugoti savo vaiko dantis  nuo ėduonies?

Žinoma, svarbiausia - tinkama burnos higiena, - šiuos įgūdžius tėveliai turi padėti vaikui susiformuoti atsakingai, dėmesingai ir nuosekliai!
6-14 metų vaikams atliekamas dantų silantavimas - paprastas, nemokamas, bet tikrai efektyvus būdas apsaugoti vaiko dantis nuo ėduonies.

KAS YRA SILANTAI?

Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugojami nuo ėduonies.

KUR KREIPTIS, NORINT GAUTI NEMOKAMAS SILANTAVIMO PASLAUGAS?

Norint gauti šią paslaugą nemokamai, reikia kreiptis į gydytoją odontologą arba burnos higienistą, kuris dirba gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo, ir užsiregistruoti pas jį vizitui. Jei ši paslauga teikiama įstaigoje, kuri nėra sudariusi sutarties su TLK, teks mokėti patiems.

KAIP ATLIEKAMAS DANTŲ SILANTAVIMAS?

Silantavimas – tai visiškai neskausminga procedūra. Dantų paviršius nuvalomas, apdorojamas specialia pasta ir padengiamas silantu, kuris sukietinamas panaudojant specialią šviesą. Padengus dantis silantais pirmą kartą, po 3 mėnesių reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą, kad šis įvertintų būklę, o vėliau – pasitikrinti kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.

Jei vis dar turi klausimų ar abejonių šia tema, kreipkis:

info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.

Už sveikas ir plačias šypsenas!