Straipsniai

Kur dėti kalėdinę eglutę po švenčių?

2021-01-06

Pasibaigus gražiausioms metų šventėms, daugelis sukate galvas – kur gi dėti kalėdinę eglutę?

Jeigu jūs šiais metais puošėte „gyvą“ eglę vazone – puiku prisidėti prie nuosavo miško kūrimo. Turintiems nuosavus namus ar sodus galima panaudoti eglučių šakas, uždengiant šalčiui jautrius augalus, arba eglutes kompostuoti. Jei neturite tokių lauko augalų ar kompostavimo dežės, pasiūlykite eglutę draugui ar kaimynui – gal jis mielai paims eglutę kompostavimui.

Jeigu jūsų eglė šiais metais buvo „gyva“, bet, deja, ne vazone, kyla klausimas – ką tada daryti? Tauragės rajono savivaldybė kviečia gyventojus nupuoštas kalėdines eglutes palikti šalia bendro naudojimo konteinerinių aikštelių. Eglutės bus surinktos ir išvežtos sausio 8 d. ir panaudotos komposto gamybai. Nespėję eglutės nupuošti iki nurodytos dienos, galės ją pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Kaupių k. 4, Žygaičių sen. Taip pat visą sausio mėnesį eglutės bus priimamos didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje, adresu Paberžių g. 14A, Tauragė.

PRIMENAME, kad eglučių negalima palikti kiemuose ar mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Jeigu po švenčių nusprendė atsinaujinti ir išmesti dirbtines plastikines kalėdines eglutes, taip pat reikia žinoti, kad konteineriai nėra vieta, kur galima jas palikti. Dirbtines eglutes galima patiems pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles, adresu Paberžių g. 14A, Tauragė. Tik prieš tai įvertinkite galimybę eglutę parduoti ar dovanoti.

Labai svarbu, kad vaikus įtrauktumėte ne tik į kalėdinės eglutės puošimą, bet ir į atsakingą jos utilizavimą po švenčių. Rodykime tinkamą pavyzdį naująjai kartai, kad kartu galėtume džiaugtis švaria, saugia ir sveikatai palankia aplinka.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Deimantė Rimgailaitė