Straipsniai

Kaip lengva prisidėti prie aplinkos sveikatos

2020-06-05

Mes kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Parodykime, kad mums rūpi – kasdien darykime šiuos paprastus veiksmus:

1. Rūšiuokime šiukšles – tai yra vienas paprasčiausių būdų, norint sumažinti aplinkos taršą. Atliekų perdirbimas gali mums sutaupyti net iki 90 procentų energijos, kuri būtų sunaudojama pagaminti naujam produktui.

2. Nešiukšlinkime - gamtoje išmesta šiukšlė ne tik teršia, bet taip pat gali pražudyti mažus gyvūnus.

3. Rinkimės dviratį, paspirtuką, riedučius, riedlentę vietoje automobilio, o kur galime, keliaukime pėsčiomis. Taip padėsime ne tik sumažinti išmetamųjų dujų kiekį, bet ir pagerinsime savo sveikatą.

4. Naudokime daugkartinius medžiaginius pirkinių maišelius.

5. Jeigu galime, prekes pirkime ne plastikinėse pakuotėse, pvz., rinkimės pomidorus ne indelyje, o pasisverkime patys.

6. Nenaudokime plastikinių šiaudelių, rinkimės daugkartinius metalinius šiaudelius.

7. Kavą pilkimės į savo nuosavą daugkartinio naudojimo puodelį, o ne į vienkartinį.
8. Taupykime popierių. Spausdinkime ant abiejų lapų pusių, sumažinkime šriftą, taip sutaupysime popieriaus. Atsisakykime popierinių dekoracijų, kurios neturi išliekamosios vertės.
9. Panaudotas baterijas meskime į tam skirtas dėžutes, esančias prekybos centruose, - taip jos bus perdirbamos. Netinkamai išmestos baterijos daro didelę žalą, nes jose esantys pavojingi sunkieji metalai, patekę į aplinką, tampa sunkių susirgimų priežastimi.

10. Kaupkime makulatūrą ir atiduokime ją perdirbti. Perdirbtas popierius gali būti panaudotas iš naujo nuo 4 iki 8 kartų.

11. Kompostuokime organines atliekas. Vėliau jas galėsime panaudoti kaip natūralią trąšą dirvožemiui. Kitu atveju, į sąvartynus patekusios organinės atliekos išskiria metaną, kuris prisideda prie šiltnamio efekto didinimo ir globalinio atšilimo.

12. Išjunkime iš rozetės prietaisus, kai jų nenaudojame.

13. Nenaudokime vandens be reikalo, pvz., užsukime čiaupą, kai plaunamės dantis.

14. Pamatę besimėtančią šiukšlę, ją pakelkime, nes juk tai visų mūsų PLANETA, tai reiškia - visų mūsų reikalas.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Deimantė Rimgailaitė

Straipsnį taip pat galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://www.etaplius.lt/kaip-lengva-prisideti-prie-aplinkos-sveikatos?fbclid=IwAR0qxtl70f6SE3oTc8UFyE6QnvV0oupdTdhHA38Y5uEAAMjqg9nvZxC7FAQ