Straipsniai

Kartu mes galime DAUGIAU

2021-09-13

Minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną,  rugsėjo 9-ąją Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo tradicinį žygį. Iki šiol kasmet organizuodavome dviračių žygius, o šiemet  į žygį Oko mišku pakvietėme pėsčiuosius. Džiaugiamės didėjančiomis dalyvių gretomis – sulaukėme net 236 žygeivių!

Laukdami starto Žalgirių gimnazijos stadione dalyviai fotografavosi nuotraukų rėmelyje. Ant jo esantis užrašas TU ESI  yra nuoroda į interneto svetainę www.tuesi.lt, skirtą esantiems savižudybės krizėje ir ieškantiems pagalbos. Toks pat užrašas buvo ir ant užsiregistravusių dalyvių numerių kortelių, kurios buvo lipinamos prie krūtinės.

Talkinant dailininkui Edvardui Gasinskui, belaukiant žygio pradžios visus kvietėme piešti savo emocinį potėpį ant drobės. Vėliau šiuos potėpius ir atskiras piešinio dalis dailininkas sujungs į darnią visumą. Šis bendras paveikslas bus simbolis kiekvieno iš mūsų indėlio į savižudybių prevenciją.  

Prieš leidžiantis į 5 kilometrų žygį dalyviai mankštinosi su visuomenės sveikatos specialistu Mariumi Trajanausku. Tarpinėse žygio stotelėse laukė ir kitos smagios Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistų organizuotos veiklos: žaidimai, virvės traukimas, savimasažas ir net trumputė tylos meditacija. O kur dar natūralus gamtos kliūčių ruožas, tobulas oras, smagūs pokalbiai, vaikų klegesys, judėjimo nauda sveikatai!

Įveikusieji maršrutą pasitikti su karšta arbata, gardžiais obuoliais ir užkandžiais, Dalyvių numeriai tapo loterijos bilietais – ne vienas namo grįžo nešinas prizu. Už 3 iš jų esame dėkingi laikraščiams „Tauragės žinios“ (laikraščio prenumerata 3 mėn.), „Tauragės kurjeris“ (laikraščio prenumerata 1 mėn.), Taurų nuotykių parkui (kvietimas aktyviam laisvalaikiui).

Esame labai dėkingi savo kolegų Indrės ir Mariaus tėveliams – už obuolius žygeiviams pavaišinti, Tomui Preikšaičiui – už paskolintus termosus, Tauragės vyriausiajam policijos komisariatui – už foto ir video galimybę iš paukščio skrydžio, bendruomenės pareigūnei Raimondai Žvynakienei ir jauniesiems policijos rėmėjams – už bendrystę, dailininkui Edvardui Gasinskui – už bendro paveikslo tapymą, fotografui Tadui Zakarauskui – už nuotaikingas foto ir būsimą video, mokytojams Marinai Cariovai, Loretai Totilienei, Alvydui Skurdeliui – už ilgametę draugystę žygiuose, aktyvaus žmogaus pavyzdį ir su savimi visuomet atsivedamą didžiulį būrį mokinių, kitų mokyklų bendruomenėms  – už dalyvavimą, tėveliams – atėjusiems drauge su savo vaikais, visiems žygio dalyviams – už smagią nuotaiką, šiltus pokalbius, domėjimąsi sveikatos temomis bei sveikatinimo renginiais.

Dar kartą įsitikinome – kartu mes galime daug daugiau.