Straipsniai

Mokslas ir žinios – sveikatos labui

2023-09-04

Dar viena Rugsėjo 1–osios šventė – dar vienas Tauragės visuomenės sveikatos biuro komandos dalyvavimas joje ir profesionalus indėlis į šventės turinį. Dalyvius įtraukėme  į žaismingas, tačiau tuo pačiu ir informatyvias bei naudingas sveikatinimo veiklas. Taip pat tai unikali proga mokinių tėveliams susipažinti su savo vaikų visuomenės sveikatos specialistais, pasikonsultuoti įvairiais sveikatos klausimais.

Sveikatos ugdymui ir stiprinimui labai svarbus bendrų sveikos gyvensenos principų suvokimas, gebėjimas įsiklausyti į tai, ko reikalauja mūsų kūnas bei protas. Visuomenės sveikatos specialistai daugiausiai dėmesio skyrė pagrindinėms sveikos gyvensenos sritims: skleidė žinias apie pilnavertės mitybos principus, fizinio aktyvumo svarbą kasdieniniame gyvenime, psichoemocinės sveikatos stiprinimo būdus, žalingų įpročių prevenciją, taip pat mokė suteikti pirmąją pagalbą gyvybei pavojingų situacijų metu.

Biuro specialistų padedami dalyviai tyrinėjo įvairius muliažus, kurių pagalba pagilino žinias apie žmogaus kaulų, raumenų, nervų bei vidaus organų sistemas. Patys mažiausieji šventės dalyviai išgirdo ir sužinojo apie burnos higienos svarbą, o taisyklingo dantų bei liežuvio valymo žinias jie demonstravo naudodami dantų muliažą.

Siekį pažinti savo kūną bei suteikti tiksliai tai, ko jam reikia, gali palengvinti šiuolaikinių technologijų pasitelkimas. Viena iš tokių – kūno sudėties analizatorius. Tai prietaisas, matuojantis skirtingų kūno komponentų, tokių kaip riebalai, raumenys, mineralai ir vanduo, proporcijas. Ši statistika suteikia įžvalgų apie bendrą sveikatos būklę bei padeda formuoti fizinio krūvio bei mitybos rekomendacijas. Kraujospūdžio matavimas – taip pat labai informatyvus stebėsenos būdas, kurį turi periodiškai taikyti kiekvienas suaugęs. Reguliarus kūno parametrų stebėjimas gali padėti siekti ilgalaikių sveikatos tikslų ir būti naudingas, sekant kūno bei sveikatos pokyčius laikui bėgant.

Pirmoji pagalba – tai pradinių veiksmų rinkinys, skirtas padėti žmogui, kurio gyvybei gresia pavojus, kol atvyks profesionali medicinos pagalba. Šioje srityje turėtų būti išprusęs kiekvienas mūsų visuomenės narys. Pasitelkiant pirmosios pagalbos manekenus, defibriliatorių, imitacinę užspringimo liemenę bei turniketus renginio lankytojai buvo mokomi, kaip reikia tinkamai atlikti pradinį gaivinimą, kokia yra taisyklinga Heimlicho manevro technika bei kaip stabdomas arterinis kraujavimas, naudojant turniketą.

Šventės dalyviai tikrinosi sveikatos srities žinias nuotaikingame „Sveikatos rato“ žaidime, kuriame sumaniausieji pelnė prizus. Džiaugėmės bendruomenės įsitraukimu į veiklas ir tikimės sulaukti ne ką mažesnio susidomėjimo būsimuose renginiuose. Lauksime jūsų!

Visuomenės sveikatos specialistas,
vykdantis sveikatos priežiūrą mokykloje,
Benas Čerauskas