Straipsniai

Stovykla „Sveikas pavasaris“

2023-04-14

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras balandžio 12-14 dienomis organizavo vaikų dieninę stovyklą „Sveikas pavasaris“. Pagrindinis stovyklos tikslas buvo formuoti sveikus gyvensenos įpročius, didinti vaikų sveikatos raštingumą bei atrasti naujų laisvalaikio praleidimo galimybių. 

Kiekviena stovyklos diena buvo skirta naujiems atradimams, išbandymams ir tobulėjimui 

Pirmąją stovyklos dieną dalyviai išbandė šiaurietiškąjį ėjimą. Vaikai galėjo įsitikinti, jog šiaurietiškojo ėjimo lazdas galima naudoti net tik vaikščiojimui, treniruotėms, bet ir linksmiems žaidimams. Po aktyvių užsiėmimų dalyviai susirungė „protų mūšyje“, kuriame pasitikrino savo žinias sveikatos, geografijos ir istorijos srityse. Vėliau sekė lektoriaus A. Šabajevo paskaita apie cukrų, kurios metu buvo diskutuojama, kaip cukrus veikia žmogaus organizmą. Po paskaitos vaikai dalyvavo psichologės E. Ramanauskaitės  „Rope flow“ užsiėmimuose ir savęs pažinimo paskaitoje.  

Antroji stovyklos diena buvo skirta praktiniams užsiėmimas. Susirinkę stovyklautojai, lydimi LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinės narės T. Valančiūtės, pasileido į žygį, kurio metu vaikai mokėsi, kaip gamtoje įkurti laužą, apsisaugoti nuo lietaus ir kitų išgyvenimo gamtoje taisyklių. Grįžus iš žygio stovyklos dalyviai skaičiavo cukraus kiekį užkandžiuose bei gėrimuose ir pagamino „cukraus stendus“, kuriuose vaizdavo apskaičiuotą cukraus kiekį. Galiausiai antrąją stovyklos dieną užbaigė Tauragės baseine.  

Paskutinę stovyklos dieną buvo išbandomos įvairios fizinio aktyvumo veiklos. Stovyklautojai dalyvavo krepšinio ir futbolo treniruotėse, kurias vedė Tauragės sporto centro treneriai T. Rapolavičius ir T. Rimas. Su visuomenės sveikatos specialiste A. Meiryte išbandė badmintoną. Lazerinėje šaudykloje stovyklos dalyviais išbandė savo taikumą, surengtose šaudymo varžybose. Po fizinio aktyvumo užsiėmimų stovyklautojai gamino sveikus užkandžius bei glotnučius.    

Ši stovykla truko tik tris dienas, tačiau per šį trumą laiko tarpą pavyko nuveikti labai daug. Džiaugėmės vaikų atsiliepimais ir laukiame visų kituose Tauragės visuomenės sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose! 

Parengė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistas Marius Trajanauskas.  

Daugiau stovyklų akimirkų rasite https://www.facebook.com/media/set/?set=a.811500190653764&type=3