Judėjimo sveikatos labui diena lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“

Judėjimo sveikatos labui diena lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“

2016-05-10

Judėjimas yra biologinis organizmo poreikis, be kurio normali žmogaus veikla sunkiai įmanoma. Fizinis aktyvumas, sveikata ir gyvenimo kokybė yra glaudžiai susiję. Fizinis aktyvumas yra būtina ir neatskiriama sveikos gyvensenos dalis, teigiamai veikianti tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų sveikatą.

Reguliaria fizine veikla užsiimančio žmogaus kūne vykstantys morfologiniai ir funkciniai pakitimai gali padėti išvengti kai kurių ligų (širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, kai kurių rūšių vėžio, depresijos) arba jas pavėlinti. Pastaruoju metu susirūpinta ypač menku jaunimo fiziniu aktyvumu: vaikai per mažai juda ir sportuoja, žaidimus atvirame ore pakeitė sėdėjimas prie kompiuterių ar televizorių. Suaugusių žmonių fizinis aktyvumas, judrumas dėl šiuolaikinės gyvensenos dar labiau sumažėjo.

Šiuolaikiniam mokslui kalbant apie fizinį pajėgumą, jis yra pripažįstamas kaip vienas iš svarbiausių sveikatos rodiklių, tai ypač aktualu prognozuojant sergamumą lėtinėmis ligomis ir jų sukeliamas rizikas mirtingumo atžvilgiu. Fizinis pajėgumas gerinamas fizinio aktyvumo pagalba.

Kasmet gegužės 10-ąją pasaulyje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Tai tarptautinė diena, kurią 2000 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija, skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. Ta proga lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ sveikatos priežiūros specialistė iniciavo rytinę mankštą lauke. Taigi, esant geram orui vaikai buvo kviečiami linksmai ir aktyviai mankštintis darželio kiemelyje. Mankšta bus organizuojama, kol darželis užsidarys vasaros atostogoms.

Tikslas: grūdinti vaikus ir skatinti jų norą mankštintis.

Uždaviniai:

1. Skatinti ir plėtoti vaikų norą pažinti savo kūną.

2. Paaiškinti, kodėl būtina kuo dažniau daryti mankštą.

3. Rytinę mankštą gryname ore naudoti kaip vieną iš vaikų grūdinimo būdų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Stepaniukaitė