Tauragės Versmės gimnazija

Tauragės Versmės gimnazija
Atnaujinta: 2024-06-27

     Egzaminų belaukiant Kaip nugalėti egzaminų baimę, patirti mažiau nerimo ir įtampos? Į šiuos klausimus kovo 9 dieną „Versmės“ gimnazijos Tarptautinio bakalaureato klasei atsakė psichologė Jūratė Savickienė, kurią pakvietė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Ruošiantis egzaminams išvengti streso neįmanoma, bet jį sušvelninti galima. Svarbiausia, nepamiršti darbo ir poilsio režimo, kokybiško miego bei visaverčio maisto. Taip pat padeda meditacija, relaksacija, kvėpavimo pratimai. Jų pagalba galima sumažinti kylančią įtampą, atstatyti vidinę ramybę bei pasitikėjimą savimi.


 Vasario 27 dieną Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokiniams vyko paskaita apie mitybos sutrikimus, kurią skaitė Tauragės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, dietistė Ieva Drochnerytė. Paskaitos metu buvo diskutuojama apie sveiką mitybą bei valgymo sutrikimus, jų priežastis, požymius ir pasekmes. Specialistė dėstė kaip atskirti emocinį alkį nuo biologinio (akcentavo, kad maistas nesprendžia emocinių problemų). Gyvenimo kokybė, nuolatinė energija ir laimės būsena lydi valgant reguliariai, subalansuotą, įvairų maistą. Mėgaujantis valgymo procesu jaučiamas ne tik malonumas, bet ir nuolatinė energija. 


Vasario 14-ąją Tauragės visuomenės sveikatos biure aidėjo Versmės gimnazistų juokas. Po diskusijos apie meilę ir sveikatą žaidėme „Sveikatos alies“.

   

 


  Sausio 8 d. su „Versmės“ gimnazistėmis vyko pokalbis apie sveikatą ir asmens higieną. Kalbėta apie apie kūno, rūbų, avalynės ir aplinkos švarą, moters fiziologiją ir paauglystėje vykstančius kūno pokyčius. Periodiškas kasdieninių, bet labai svarbių veiksmų priminimas bei tinkami įpročiai padės išvengti daugelio infekcinių, parazitinių, virusinių susirgimų ir suteiks didesnio pasitikėjimo savimi ir savo išvaizda.


AIDS dienos minėjimo protmūšis.


      Netikėtai sustojus širdžiai, Lietuvoje tikimybė išgyventi yra kelis kartus mažesnė negu daugelyje Vakarų Europos šalių. Tapus nelaimingo atsitikimo liudininkais, daugelį sukausto stresas, abejonės ir baimė, kad ne viską žinai, suklysi ir dar labiau pakenksi. Tiek vadovaujantis moralinėmis nuostatomis, tiek Lietuvos įstatymais, yra būtina suteikti pirmąją pagalbą iškart ir nedvejojant iki atvyks medikai, nes nelaimingo atsitikimo baigtis dažnai būna gyvybės ir mirties klausimas, kuris iš esmės priklauso nuo mūsų pačių.

     Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas projektą „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“, finansuojamą ES struktūrinių fondų lėšomis, rajono mokiniams organizuoja I-osios pagalbos mokymus. Lapkričio 6 d. Tauragės „Versmės“ gimnazijoje I s klasės moksleiviams pradėjo tęstinius I-osios pagalbos mokymus, kuriuos vedė Oskaras Medzevičius.

          Šių mokymų tikslas – suteikti žinių ir įgūdžių jaunajai kartai, kuri gebėtų bei išdrįstų, esant reikalui, išgelbėti žmogaus gyvybę.
Neabejojame, jog įgytos žinios mokiniams padės gyvybiškai svarbiose situacijose jaustis saugiau ir ryžtingiau ir prisidės prie sėkmingų Lietuvos istorijų.

 


     Fizinis pasyvas yra vienas iš svarbiausių rizikos veiksnių, kuris vienas arba kartu su kitais rizikos veiksniais gali sukelti įvairias vaikų ir paauglių lėtines ligas, kurios dažniausiai išlieka ir vaikui suaugus.

      Tauragės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas paskatinti mokinius daugiau judėti ir išmėginti įvairias fizinio aktyvumo formas, spalio 25 d. Tauragės „Versmės“ gimnazijoje organizavo „kangoo jumps“ treniruotę. Stovėti ir aktyviai judėti, avint „kengūrų batus“, mokiniams buvo įdomus iššūkis ir nauja patirtis.